Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w przeglądarce       ZAMKNIJ

Maszyny wielozadaniowe

 

 

Uniwersalna linia maszyn wielozadaniowych Qbo, znajduje zastosowanie we wszystkich sektorach produkcji artykułów spożywczych:

- cukiernie
- piekarnie
- restauracje i bary
- catering
- przemysł spożywczy
- mleczarnie
- szpitale i prywatne kliniki
- punkty zbiorowego żywienia
- przetwórnie warzyw i owoców
- producenci makaronów
- pierogarnie
- lodziarnie
- masarnie
- przetwórnie ryb
- sektor zdrowej żywności


MASZYNY WIELOZADANIOWE QBO seria 3

Maszyny wielozadaniowe Qbo 350 wersja 3Maszyny wielozadaniowe Qbo 350 wersja 3

 

Kuter wielozadaniowy Qbo15

QBO 15

Kuter wielozadaniowy Qbo 25

QBO 25

Kuter wielozadaniowy Qbo 40

OBO 40

Kuter wielozadaniowy Qbo 70

QBO 70

Kuter wielozadaniowy Qbo 120

QBO 120

Kuter wielozadaniowy Qbo 250

QBO 250

Kuter wielozadaniowy Qbo 350

QBO 350

Kuter wielozadaniowy Qbo 350

QBO 350

Kuter wielozadaniowy Qbo 550

QBO 550

 

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash


PREZENTACJA
10 wyrobów wykonanych w maszynie Qbo przez
Mistrza świata Cukierników 2005
Leonardo di Carlo

- T. P. T - czas wykonania 1 minuta
- CIASTO KRUCHE - czas wykonania 2 minuty
- CIASTO PARZONE - czas wykonania 7 minut
- MARCEPAN - czas wykonania 8 minut
- GLAZURA (POLEWA) CZEKOLADOWA - czas wykonania 8 minut
- GLAZURA (POLEWA) TRUSKAWKOWA - czas wykonania 8 minut
- KONFITURA (DŻEM) MALINOWA - czas wykonania 7 minut
- CIASTO PIASKOWE - czas wykonania 1 minuta
- KREM ŚMIETANKOWY - czas wykonania 10 minut
- PASTA ORZECHOWA - czas wykonania 5 minut


 

Dwudziestoletnie doświadczenie firmy Roboqbo pozwoliło stworzyć urządzenie, które dzięki całkowicie innowacyjnej technologii rewolucjonizuje rynek przetwórstwa spożywczego.

W odniesieniu do tradycyjnych cutterów (kutrów) maszyna ta, pozwala na zupełnie odmienne zastosowania, posiada możliwość podgrzewania i gotowania produktu pracując również w próżni, przez co pozwala na absolutną kontrolę fizycznych parametrów obróbki, to znaczy homogenizacji, procesu podgrzewania i studzenia.

 

Regulacja prędkości: uniwersalny kuter Qbo przy pomocy inwertera pozwala regulować prędkość ostrza od 0 do 3 000 obrotów/minutę z możliwością działania z zaprogramowanymi przez nas przerwami. Te cechy stwarzają korzyści zarówno ekonomiczne jak funkcjonalne.

Z ekonomicznego punktu widzenia, obecność inwertera stwarza oszczędności w zużyciu energii ze względu na możliwość używania tylko mocy niezbędnej do otrzymania stanu rozdrobnienia /mieszania/ wymaganego przy produktach, unikając przy tym dużego pobierania energii przy typowym uruchamianiu silników o stałych prędkościach. Ponadto możliwe jest dostarczenie siły niezbędnej do pracy przy ciężkich ładunkach bez narażania na nadmierny wysiłek wału korbowego i urządzeń transmisyjnych.

Z punktu widzenia funkcjonalnego, możliwość regulowania w sposób zmienny prędkości ostrza pozwala bardzo precyzyjnie kontrolować granulaturę produktu finalnego; w ten sposób możliwe jest otrzymanie zarówno produktów grubo ziarnistych, jak i maksymalnie sproszkowanych (aż do 20 mikronów); istnieje możliwość otrzymania również emulsji i mieszanek perfekcyjnie homogenizowanych, jak też obrabianie w sposób bardzo delikatny produktów, które nie muszą być krojone czy emulgowane.

Podgrzewanie i schładzanie: Podwójne ścianki zbiornika Qbo mają szczelinę powietrzną, do której wprowadzana jest para pod ciśnieniem, pozwalająca na podgrzewanie; istnieje możliwość zaprogramowania temperatury działania z dokładnością do ±0,5˚ C, ustawienie częstotliwości wprowadzania pary do powolnego podgrzewania oraz czas, na jaki chcemy pozostawić produkt pod działaniem temperatury. Do tej samej szczeliny powietrznej możliwe jest wprowadzenie wody z sieci wodociągowej lub schłodzonej, w celu szybkiej zmiany temperatury produktu. Dzięki tym cechom, kuter może osiągnąć temperaturę aż 125˚C (120˚C w zaledwie 6 minut) pozwalając na pasteryzację i sterylizację produktów podczas cyklu obróbki. Kontrola podgrzewania jest do tego stopnia dokładna, że pozwala ustawić zarówno temperaturę pracy, jak też czas, w jakim chcemy osiągnąć tę temperaturę oraz proces schładzania.

Pod względem ekonomicznym, największe oszczędności w użyciu pary występują przy ustawieniu najwyższej prędkości, z jaką chcemy otrzymać żądane temperatury. Ruch ostrza i łopatki wewnątrz wanny pozwalają na jednorodną dystrybucję ciepła po całej powierzchni produktu. Tym samym mamy do czynienia z urządzeniem, które może gotować na zasadzie działania zwykłego garnka, naczynia do duszenia, pasteryzatora czy sterylizatora w zależności od potrzeby klienta, schładzając następnie produkt bardzo szybko, jeśli byłaby taka potrzeba.

Próżnia: Obok powyższych działań, kuter QBO zaopatrzony jest w pompę próżniową, która pozwala osiągać podciśnienie dochodzące do -980 mb; Ponadto urządzenie nasze jest w stanie wytrzymać ciśnienie w zbiorniku równe 800 mb; Próżnia może być stosowana zarówno w sposób statyczny jak dynamiczny: w pierwszym przypadku najpierw doprowadza się do zaprogramowanego podciśnienia wewnątrz wanny, po czym pompa próżniowa zatrzymuje się i następuje przejście do kontynuowania dalszej obróbki. W drugim przypadku możliwe jest zastosowanie funkcji przywracania do stanu poprzedniego, która uruchamia pompę próżniową, kiedy podciśnienie wewnątrz wanny spadłoby poniżej wartości zaprogramowanej; przeprowadzając obróbkę próżniową równocześnie w temperaturze, możliwe jest zagęszczenie każdego rodzaju produktu. Dzięki swej charakterystyce QBO może działać na zasadzie wyparki próżniowej do zagęszczania lub jako autoklaw.

Pompa próżniowa należy do typu działającego na zasadzie pierścienia hydraulicznego, który pozwala zaoszczędzić na wydatkach eksploatacyjnych oraz na kosztach utrzymania. Zastosowanie próżni pozwala znacznie przyśpieszyć wiele czynności oraz osiągnąć wyjątkowe wyniki pod względem higieny i bezpieczeństwa mikrobiologicznego, po usunięciu powietrza z produktów nie dopuszczając w ten sposób do powstania procesów utleniania spowodowanych wszelkimi zmianami biologicznymi oraz zmianą właściwości percepcyjnych samego produktu.

Kontrola działania: wszystkie czynności kutra QBO są sprawdzane elektronicznie za pomocą PLC i panelu numerycznego sterowanego przy pomocy ekranu dotykowego . W ten sposób operator może aktywować każdą z funkcji w sposób manualny poprzez lekkie dotknięcie panelu, po uprzednim ustawieniu żądanych parametrów dla danej czynności. Ponadto możliwe jest zapamiętywanie parametrów obróbki w podzielonych recepturach. Pamięć PLC jest w stanie pomieścić do 20 receptur obróbek, które mogą się aktywować w sposób automatyczny. Fakt ten znacznie ułatwia użycie maszyny, którą może obsługiwać każdy, nawet niewyszkolony operator.

W kontekście przedsiębiorstwa, QBO oferuje korzyści wynikające z faktu stosowania tylko jednego urządzenia do wykonywania wielu czynności:

Przede wszystkim redukuje to koszty inwestycyjne pozwalając uniknąć niepotrzebnego zakupu większej ilości urządzeń w fazie przygotowania linii produkcyjnej oraz może zastąpić urządzenia starzejące się lub uszkodzone.

Pozwala również na oszczędności kosztów zużycia, stosując urządzenie QBO znacznie obniżają się koszty związane z użyciem większej ilości urządzeń do wytworzenia jednego produktu czy też koszty związane z czyszczeniem, konserwacją i przeglądami.

Na oszczędności w kosztach eksploatacji ma też wpływ czas obróbki, który jest zredukowany przy wytwarzaniu każdego rodzaju produktu, i trwa zawsze nie więcej niż zaledwie kilka minut.

Również z punktu widzenia personelu, urządzenie QBO jest w stanie obniżyć wydatki z tym związane, gdyż do jego obsługi, dzięki wyjątkowej prostocie obsługi panelu PLC, wystarczy jeden niewykwalifikowany operator.

Z punktu widzenia higieny sanitarnej, zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska, QBO osiąga znaczące wyniki zarówno pod względem konstrukcyjnym jak eksploatacyjnym:

Przede wszystkim QBO zostaje całkowicie zamknięty podczas pracy, co pozwala na higieniczną izolację od środowiska pracy zewnętrznej.

Urządzenie w całości zostało wykonane ze stali inox spożywczej, zaprojektowanej specjalnie tak, aby jak najbardziej unikać mieszania produktów oraz odpowiada wszystkim obowiązującym normom bezpieczeństwa.

Wszystkie części mające styczność z produktami spożywczymi charakteryzują się łatwym dostępem i demontażem w celu czyszczenia i konserwacji tak, aby czynności te mogły być wykonane bardzo szybko.

Jedynym odprowadzeniem odpadów w urządzeniu jest to odprowadzające wodę, ponieważ przewidziany tu został system kompleksowej izolacji z zewnątrz, zbędne jest stosowanie wyciągu ssawnego, co wiąże się z dodatkowymi problemami i kosztami utrzymania.

Podobnie jak wszystkie produkty Roboqbo, również to urządzenie odpowiada normom CE w zakresie bezpieczeństwa i maszyn.

Również pod względem mikrobiologicznym i żywieniowym, cechy charakteryzujące QBO są wyjątkowe. Istotnie możliwość utrzymania pod kontrolą fizycznych parametrów obróbki pozwala na prawidłowy przebieg procesu przygotowania produktów spożywczych.

Gotowanie produktów przeprowadzane jest w sposób bardzo jednorodny dzięki połączonemu działaniu ostrza i łopatki podczas obróbki. Ciepło jest zaprogramowane w sposób całkowity, istnieje możliwość stosowania zarówno podgrzewania szybkiego jak i bardzo wolnego i przede wszystkim możliwe jest bardzo dokładne ustawienie (±0,5˚C) temperatury pracy. Również proces schładzania produktów został bardzo przyśpieszony przez urządzenie chłodzące maszyny; produktom tego wymagającym pozwala na pozostanie w krytycznych dla rozwoju bakterii temperaturach (30/60˚C) przez okres bardzo zredukowany.

Ponadto istnieje możliwość obróbki próżniowej, co pozwala zredukować możliwość utlenienia produktów. Również, niektóre procesy reagujące na ciepło produktów żywnościowych, które w powietrzu zachodzą bardzo szybko, przy zastosowaniu próżni zostają spowolnione, bądź całkowicie wyeliminowane. Możliwość doprowadzenia produktów do wrzenia i gotowania w temperaturach niższych niż gotowanie na powietrzu, pozwala na utrzymanie w stanie nienaruszonym protein, które w cieple zmierzają do zatracenia. (Na przykład przy najprostszym przygotowaniu zasmażki, doprowadzenie do zagotowania się oleju w temperaturze 90˚C, w próżni oznacza utrzymanie się dużo poniżej punktu dymienia, w którym ten zmienia swą charakterystykę).

Możliwość zapamiętania receptur, więc i parametrów obróbki pozwala na standaryzację produktu oraz wyjątkowo proste zapisywanie bez względu na kompetencje operatora obsługującego urządzenie.

Oferowana gama urządzeń zawiera modele o pojemności od 15 lt (ok. 10 kg produktu ładunku) aż do 330 lt (ok. 290 kg produktu na wprowadzaną porcję), pozwala to na zaspokojenie wymogów bardzo różnorodnych klientów:

Przedsiębiorstwa branży cukierniczej zarówno produktów końcowych jak półwyrobów

Przedsiębiorstwa przemysłu przetwórczego zarówno jako urządzenie pilotujące jak maszyna produkcyjna

Przedsiębiorstwa przemysłu mleczno nabiałowego

Małe przedsiębiorstwa i pracownie rzemieślnicze o ograniczonej produkcji

Pracownie i przedsiębiorstwa cukiernicze i gastronomiczne

Laboratoria badawcze i poszukiwawcze

Gastronomiczne placówki usługowe

Zastosowań kutra QBO w branży spożywczej jest niezmiernie wiele, co pozwala również użytkownikom na wykorzystanie szerokiej gamy produktów:

PÓŁFABRYKATY DO PRZEMYSŁU CUKIERNICZEGO: możliwe jest produkowanie kremów do ciast, ganache ispodów, galaretek owocowych do spodów, kandyzowanie, wykonywanie polew dla lodziarni, półwyrobów z owoców suszonych w czasie maksymalnie zredukowanym.

Kremy do ciast wytwarzane są przy zastosowaniu procesu pasteryzacji i chłodzenia, co pozwala na otrzymanie produktu finalnego do momentu wyjęcia z urządzenia o temperaturze ok. 25˚C w ciągu około 8 minut.

Zastosowanie próżni w produkcji pozwala na polepszenie jakości produktu konserwowanego po usunięciu z niego powietrza, co w ten sposób opóźnia lub wręcz nie dopuszcza do wystąpienia procesów utleniania wytwarzając przy tym strukturę nieporównywalną z tą otrzymywaną przy zastosowaniu normalnych pasteryzatorów.

W przedziale czasu wciąż krótszym niż 10 minut, możliwe jest wyprodukowanie ganache do pralin i farszu, które wewnątrz, dzięki zastosowaniu próżni, nie zawierają mikropęcherzyków powietrza, co powoduje, że ich powierzchnia staje się perfekcyjnie lustrzana.

Produkcja galaretek do spodów dzięki szczególnym funkcjom, które posiada urządzenie, jest wyjątkowo szybka (7/8 min).

Również czas produkcji polew dla lodziarni zawiera się wciąż w minimalnych granicach, a produkty charakteryzują się bardzo wysoką homogenizacją. Wyciągnięcie produktu może nastąpić we wcześniej określonej temperaturze dzięki obecności dokładnego systemu kontroli temperatury za pomocą termoelementów.

Obróbka suchych owoców pozwala na produkowanie kremu migdałowego, orzechowego czy pistacjowego przy stopniu rafinacji ok. 20 mikronów, które osiągnięte zostały w czasie o wiele krótszym w odniesieniu do normalnej rafinacji (ok. 20 min obróbki), redukując przy tym również pracę, tak, aby otrzymać produkt rafinowany podczas tylko jednorazowego przejścia przez młynek lub urządzenie rafinacyjne. Możliwe jest również wytwarzanie masy migdałowej na gorąco lub na zimno, oraz past do lodów.

KONFITURY I MARMOLADY: przy użyciu urządzenia QBO możliwe jest wytwarzanie konfitury lub marmolady w kawałkach w bardzo krótkim czasie (10/12 minut na ładunek maszyny), stosując do tego jedynie świeże owoce i cukier bez konieczności dodawania zagęszczaczy lub środków konserwujących. Istotnie, działając na zasadzie wyparki próżniowej, QBO pozwala osiągnąć odpowiedni stopień stężenia cukrów, usuwając zwyczajnie wodę z owoców.

W odniesieniu do tradycyjnej metody przygotowywania w otwartym garnku, tu zyskujemy dodatkowo całkowite bezpieczeństwo pod względem higieny oraz wyjątkową jakość końcową produktu, który nie musiał być gotowany przez znaczny czas. W stosunku do wyparek próżniowych korzyści wynikają z różnicy w czasie parowania, który okazuje się znacznie krótszy, oraz w całym cyklu produkcyjnym, w którym produkt nie musi już być poddawany wszystkim normalnym czynnościom.

PRZECIERY, KONCENTRATY I GOTOWE SOSY: aby uzyskać kwintesencję tego, czego potrzebuje przecier i koncentrat z pomidorów, potrzeba nam tylko kilku minut; nie ma potrzeby wcześniejszego obierania produktów, gdyż szybkość ostrza całkowicie likwiduje obecność skórki. Do przygotowania sosów oraz mięsa mielonego ragu przyprawionych warzywami, wystarczy umieścić w urządzeniu po kolei wszystkie potrzebne nam składniki bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek innych czynności wstępnych.

Szybkość wykonywania wszystkich czynności przygotowawczych, a w szczególności tych, które w normalnym trybie wymagają długiej obróbki w garnku lub naczyniu do duszenia, jak w przypadku na przykład zup jarzynowych czy mięsa mielonego ragù, pozwala na uniknięcie zmęczenia produktów, nie dopuszcza do ich przypalenia w kontakcie z powietrzem, konserwuje je uwydatniając wszystkie walory smakowe i wizualne.

KREMY I PURRE: do zrobienia kremów, także z warzyw i purrè wystarczy dużo krótszy czas niż w przypadku metod tradycyjnych. Zastosowanie kutra QBO pozwala otrzymać produkt pasteryzowany, gotowy do pakowania lub daje możliwość przeprowadzenia wszystkich tych czynności na zimno, jeśli zajdzie taka potrzeba: w ten sposób można wytwarzać puree z oliwek, bakłażanów, karczochów, krem ze szparagów, rukoli, pesto

TOPIENIE SERÓW: skonstruowany pierwotnie właśnie w tym celu, QBO pozwala w maksymalnie zredukowanym czasie doprowadzić do idealnego stopienia i homogenizacji serów.

Ze względu na swą wielofunkcyjność i wszechstronność, QBO można jednoznacznie określić mianem nowej technologii, którą zaleca się uwadze pracowników branży spożywczej dzięki zdolności zaspokojenia wielu potrzeb przez tylko jedno wszechstronne urządzenie o wyjątkowo prostej obsłudze, która w końcu oferuje nam wiele korzyści w stosunku do tradycyjnych metod pracy.

 

 

 

Charakterystyka techniczna KUTRÓW WIELOZADANIOWYCH QBO:

 

Qbo 15

Qbo 25

Qbo 40

Qbo 70

Qbo 120

Qbo 250

Qbo 350

Qbo 550

Konstrukcja

stal Inox

stal Inox

stal Inox

stal Inox

stal Inox

stal Inox

stal Inox

stal Inox

Pojemność  zbiornika (w litrach)

15

25

40

70

120

250

350

550

Maksymalna objętość załadunku
(w kg)

10

17

28

45

85

175

250

350

Pobór mocy / z generatorem
(w kW)

4,1 / 19,1

6,5 / 27,5

8,6 / 41,1

12,6 / 57,6

24,5
(zwiększona moc silnika 32,5)

41
(zwiększona moc silnika 49)

42,5
(zwiększona moc silnika 50,5)

52,5
(zwiększona moc silnika 62,5)

Obroty ostrzy (rpm)

30 - 3000

30 - 3000

30 - 3000

30 - 3000

30 - 3000

30 - 3000

30 - 3000

30 - 3000

Maksymalna temperatura

125°C

125°C

125°C

125°C

125°C

125°C

125°C

125°C

Wymiary LxWxH(w cm)

98x90x147

110x98x155

120x105x160

145x130x180

180x152x177

209x182x217

243x185x223

259x210x240

Waga (w kg)/z generatorem

215/247

345/370

380/410

605/650

1100

1700

2400

2900

Różne konfiguracje:

Opcje Qbo Opcje

 

MATERIAŁY REKLAMOWE DO POBRANIA

Maszyny Wielozadaniowe QBO wersja 3 KATALOG Roboqbo - Maszyny wielozadaniowe QBO PDF Pobierz (3,78 MB)

 

 

 

Kilka przykładowych wyrobów wykonanych w urządzeniach Qbo


marcepan

krem śmietankowy
MARCEPAN KREM ŚMIETANKOWY
   

ganache czekoladowy

nugat
GANACHE CZEKOLADOWY NUGAT (SOFT)
   

ciasto kruche

konfitura
CIASTO KRUCHE KONFITURA MALINOWA
   

pasta orzechowa

owoce kandyzowane
PASTA ORZECHOWA OWOCE KANDYZOWANE
   

glazura

sok gruszkowy
GLAZURA SOK GRUSZKOWY
   

galaretki

ocet balsamiczny
GALARETKI MALINOWE OCET BALSAMICZNY
   

fondue serowe

risotto
FONDUE SEROWE RISOTTO Z SZAFRANEM
   

pesto

pasztety
PESTO PASZTETY
   

mus łososiowy

ratatuia - kostka warzywna
MUS ŁOSOSIOWY RATATUIA (KOSTKA WARZYWNA)
   

sos pomidorowy

sos bolognese
SOS POMIDOROWY SOS BOLOGNESE